Дипломные, курсовые по праву от юристов
       і | і

Готові дипломні та курсові з права


Головна » Файли » Кримінальний процес

Курсова: Кримінальне провадження щодо неповнолітніх
[ Викачати з сервера (5.0 Kb) ] 2015-10-23, 3:41 PM

Курсова: Кримінальне провадження щодо неповнолітніх

курсова робота  написана та захищена в 2016 р. на відмінно

 

 

ЗМІСТ

ВСТУП............................................................................................................. 3

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО НЕПОВНОЛІТНІХ.......................................................................................... 6

РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО НЕПОВНОЛІТНІХ.

2.1. Обставини, що підлягають встановленню у кримінальному провадженні щодо неповнолітніх................................................................................................. 17

2.2. Участь законного представника неповнолітнього підозрюваного чи обвинуваченого у кримінальному провадженні........................................................................ 23

РОЗДІЛ 3. ЗАСТОСУВАННЯ ПРИМУСОВИХ ЗАХОДІВ  ВИХОВНОГО ХАРАКТЕРУ ДО НЕПОВНОЛІТНІХ, ЯКІ НЕ ДОСЯГЛИ ВІКУ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.................................................................................. 25

ВИСНОВКИ.................................................................................................. 32

СПИСОК ДЖЕРЕЛ....................................................................................... 35

 

ВАРТІСТЬ РОБОТИ - 50 грн. 

 

 

     

 

ВСТУП

 

Актуальність теми. Законодавець здійснив вагомий крок до захисту прав дітей в кримінальному процесі. Так, передбачається, що з моменту встановлення факту неповноліття або виникнення будь-яких сумнівів у тому, що особа є повнолітньою участь захисника є обов’язковою у кримінальному провадженні щодо осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення у віці до 18 років. Крім того, допомога захисника згідно ст.120 нового КПК надається за рахунок коштів Державного бюджету України і є безоплатною для підозрюваного, обвинуваченого.

Новий КПК запроваджує  низку позитивних змін та нововведень  у кримінальний процес щодо неповнолітніх, що неодмінно відображає факт розуміння  державою того, що до неповнолітніх  повинні застосовуватись спеціальні процедури, які відповідають їхньому  віку, соціальному та загальному розвитку. Нові зміни передбачають,зокрема, підвищення гарантій конфіденційності у судових  засіданнях за участю неповнолітніх, надання  першочерговості розгляду їхніх  справ, залучення законних представників  неповнолітніх не тільки на стадії судового розгляду справи, але й  на стадії досудового розслідування,закріплення  обов'язку учасників кримінального  провадження роз'яснювати суть процесуальних  дій неповнолітньому, обмеження  застосування запобіжного заходу у  вигляді тримання під вартою до неповнолітніх  тощо.

Безсумнівно позитивним моментом є розширення системи запобіжних заходів не пов’язаних з триманням під вартою та більш детальне врегулювання обрання цих заходів. Новий КПК України передбачає скасування інституту підписки про невиїзд та визначає наступні запобіжні заходи: 1) особисте зобов'язання; 2) особиста порука; 3) застава; 4) домашній арешт; 5) тримання під вартою. Крім цих запобіжних заходів до неповнолітніх підозрюваних чи обвинувачених може застосовуватися передання їх під нагляд батьків, опікунів чи піклувальників, а до неповнолітніх, які виховуються в дитячій установі, - передання їх під нагляд адміністрації цієї установи. Передання неповнолітнього підозрюваного чи обвинуваченого під нагляд батьків, опікунів, піклувальників або адміністрації дитячої установи полягає у взятті на себе будь-ким із зазначених осіб або представником адміністрації дитячої установи письмового зобов’язання забезпечити прибуття неповнолітнього підозрюваного чи обвинуваченого до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а також його належну поведінку.

Науковий інтерес до проблем кримінального провадження щодо неповнолітніх практично не послаблюється багато років. Це питання досліджували у дисертаціях та інших роботах такі вчені: В.І. Арковоа, К. Бегалієва, В.В. Голіна, Н.П. Грабовська, Ю.М. Грошевий, В.Я. Рибальська и т.д.

Передання під нагляд батьків та інших осіб можливе лише за їхньої на це згоди та згоди неповнолітнього підозрюваного чи обвинуваченого. Особа, яка взяла зобов’язання про нагляд, має право відмовитися від подальшого виконання цього зобов’язання, заздалегідь про це повідомивши. Вищезазначеним і зумовлена актуальність обраної теми курсової роботи: «Кримінальне провадження щодо неповнолітніх».

Об’єктом дослідження в роботі є кримінально-процесуальні правовідносини в сфері здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх в Україні.

Предметом дослідження в роботі є кримінальне провадження щодо неповнолітніх.

Метою роботи є дослідження особливостей кримінального провадження щодо неповнолітнього згідно нового КПК.

Для досягнення мети поставлені наступні завдання:

1. Описати теоретичні основи кримінального провадження щодо неповнолітніх.

2. Дослідити обставини, що підлягають встановленню у кримінальному провадженні щодо неповнолітніх.

3. Охарактеризувати участь законного представника неповнолітнього підозрюваного чи обвинуваченого у кримінальному провадженні.

4. Описати процедуру застосування примусових заходів виховного характеру до неповнолітніх, які не досягли віку кримінальної відповідальності.

Структура роботи. Робота складається з вступу, трьох розділів основної частини з підрозділами, висновків, списку використаних джерел.

Інформаційною базою є наукові публікації, монографічні видання, підручники вітчизняних і закордонних вчених, коментовані кодекси, нормативно-законодавчі акти України.

Категорія: Кримінальний процес | Додав: advocate
Переглядів: 2878 | Завантажень: 42 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 2
2 Анна  
0
Хочу посмотреть часть курсовой для заказа

1 Іванна  
0
хочу курсову роботу подивитися

Ім`я *:
Email *:
Код *:

МЕНЮ

Галузі права

Теорія держави і права [49]
Дипломні і курсові з Теорії держави і права
Конституційне право [61]
Дипломні і курсові з конституційного права
Історія держави та права [11]
Дипломні та курсові з Історії держави та права зарубіжних країн та України
Кримінальне право [107]
Дипломні та курсові з кримінального права
Цивільне право [96]
Дипломні та курсові з цивільного права
Кримінальний процес [121]
Дипломні і курсові з кримінального процесу
Цивільний процес [46]
Дипломні і курсові з цивільного процесу
Господарське право і процес [55]
Курсові та дипломні з господарського права
Податкове право [23]
Дипломні і курсові з податкового права
Адміністративне право [55]
Курсові та дипломні з адміністративного права
Сімейне право [18]
Дипломні та курсові з Сімейного права України
Трудове право [34]
Дипломні та курсові з Трудового права України
Фінансове право [32]
Дипломні та курсові з Фінансового права України
Зобов'язальне право [20]
Дипломні та курсові з Зобов'язального права
Міжнародне право [22]
Дипломні та курсові з Міжнародного права
Земельне право [19]
Дипломні та курсові з земельного права
Криміналістика [32]
Дипломні та курсові роботи з Криміналістики
Інші правові дисципліни [83]
Дипломні та курсові з інших правових дисциплін: Криміналістика, Кримінологія та ін.
Інші дисципліни [558]
Курсові та дипломні з інших дисциплін


Дисертації, дипломні та курсові роботи по праву, вирішення задач з права від професійних юристів тел.:0971949984