Дипломные, курсовые по праву от юристов
       і | і

Дипломні та курсові з права: поради студентам


Головна » Статті » Написання курсових і дипломних робіт

Основні вимоги до написання наукової роботи з правознавства

У професійній підготовці спеціаліста правника (юриста) значну роль відіграє курсова (дипломна) робота.

Курсова робота — це самостійне навчально-наукове дослідження студента, яке виконується з певної юридичної дисципліни.

Згідно з Положенням про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах України курсова робота виконується з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання, та їх застосування до комплексного вирішення конкретного фахового завдання.

Дипломна робота з права — це кваліфікаційне навчально-практичне дослідження студента, яке виконується на завершальному етапі навчання у вищому навчальному закладі.

Дипломна робота має комплексний характер і пов'язана з використанням набутих студентом знань, умінь та навичок зі спеціальних юридичних дисциплін. У більшості випадків дипломна робота з права є поглибленою розробкою теми курсової роботи студента правника. Нею передбачено систематизацію, закріплення, розширення теоретичних і практичних знань зі спеціальності та застосування їх при вирішенні правових колізій та інших проблем.

До дипломних робіт з правознавства висуваються такі основні вимоги:

актуальність теми, відповідність її чинному законодавству у певної галузі права перспективам  законотворчої діяльності, практичним завданням юриста;

вивчення та критичний аналіз монографічних і періодичних видань з теми;

вивчення та характеристика історії досліджуваної проблеми та її сучасного стану, а також передового досвіду роботи у відповідній галузі;

дослідження чинного законодавства, що регулює відносини, які є предметом дослідження в науковій роботі.

чітка характеристика предмета, мети і методів дослідження;

узагальнення результатів, обґрунтування їх, висновки та практичні рекомендації.

Курсова (дипломна) робота як самостійне навчально-наукове дослідження має виявити рівень спеціальноправової підготовки студента, його здатність застосовувати норми права під час вирішення конкретних практичних проблем, його схильність до аналізу та самостійного  усвідомлення правовідносин, що є предметом дослідження.

Студенту надається право вибирати тему курсової та дипломної робіт з числа визначених випускними кафедрами навчального закладу або запропонувати свою тему з обґрунтуванням її розробки.

Незалежно від обраної теми, структура курсової (дипломної) роботи має бути такою: титульний аркуш; зміст; перелік умовних позначень (при необхідності); вступ; кілька розділів (підрозділів), що розкривають теорію питання, нормативно-правове регулювання предмету дослідження та досвід практичної роботи; висновки; список використаних джерел; додатки.

Текст курсової (дипломної) роботи можна використати для наступного написання та оформлення доповіді, реферату, статті, тез доповіді та ін.

Робота над дипломною (курсовою) починається з вивчення та конспектування літератури з теми курсової (дипломної) роботи та чинного законодавства, що регулює правовідносини, які є предметом дослідження в роботі. Вивчення літератури треба починати з праць, де проблема відображається в цілому, а потім перейти до вужчих досліджень.

Вступ, доцільно писати після того, як написана основна частина курсової (дипломної) роботи. У вступі обґрунтовується актуальність теми, що вивчається, її практична значущість;

визначаються об'єкт, предмет, мета і завдання дослідження;

розглядаються методи, за допомогою яких воно проводилось;

розкривається структура роботи, її основний зміст.

Якщо студент вирішив не торкатися деяких аспектів теми, він повинен зазначити про це у вступі.

Обов'язковою частиною вступу є огляд літератури з теми дослідження, в який включають найбільш цінні, актуальні роботи (10—15 джерел). Огляд має бути систематизованим аналізом теоретичної, методичної й практичної новизни, значущості, переваг та недоліків розглядуваних робіт, які доцільно згрупувати таким чином: роботи, що висвітлюють історію розвитку проблеми, теоретичні роботи, які повністю присвячені темі, потім ті, що розкривають тему частково. В огляді не слід наводити повний бібліографічний опис публікацій, що аналізуються, достатньо назвати автора й назву, а поруч у дужках проставити порядковий номер бібліографічного запису цієї роботи в списку літератури. Закінчити огляд треба коротким висновком про ступінь висвітленості в літературі основних аспектів теми.

Логічним завершенням курсової (дипломної) роботи є висновки. Головна їх мета — підсумки проведеної роботи. Висновки подаються у вигляді окремих лаконічних положень, рекомендацій щодо законотворчої діяльності. Дуже важливо, щоб вони відповідали поставленим завданням. У висновках необхідно зазначити не тільки те позитивне, що вдалося виявити в результаті вивчення теми, а й недоліки та проблеми практичного застосування юридичних норм в суспільних відносинах.

Дипломна робота друкується та подається в Державну екзаменаційну комісію (ДЕК) у двох примірниках, з рецензією провідного спеціаліста чи практичного працівника та відгуком наукового керівника. 

Категорія: Написання курсових і дипломних робіт | Додав: advocate (2011-12-30)
Переглядів: 1754 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

МЕНЮ



Дисертації, дипломні та курсові роботи по праву, вирішення задач з права від професійних юристів тел.:0971949984